Mo Farah i jego „Siła Ambicji”

0
727

„Jeszcze się nie zdarzyło, że złoty medal w lekkoatletyce zdobył ktoś, kto nie wierzy we własne możliwości”- napisał Mo Farah, w swojej autobiografii zatytułowanej „Siła Ambicji”. Podwójny złoty medalista olimpijski z Londynu, podwójny mistrz świata z Moskwy na 5000m i 10 000m wierzył w siebie zawsze, chociaż w jego życiu nic nie było proste. Rozstanie z rodziną, nowa szkoła, brak znajomości języka, kłopoty z wizami.

Dla młodego chłopaka z Somalii już sama przeprowadzka na inny kontynent była wyzwaniem.  Jego droga od rozbrykanego dzieciaka, znającego parę słów po angielsku na szczyty światowej lekkoatletyki, to opowieść o małych decyzjach, które mogą zaważyć na całym życiu i ludziach, których życzliwość i wsparcie zmieniają rzeczy niemożliwe w realne. Jednocześnie jest to opowieść uniwersalna, w której biegacze znajdą kilka ważnych rad, dotyczących strategii biegu i treningu. Czytelników, którzy wolą bieganie oglądać w telewizji, ucieszy możliwość zajrzenia za kulisy największych zawodów i spojrzenie na bieżnię oczami wielokrotnego zwycięzcy, bo Farah jednego w życiu naprawdę nie znosi- przegrywania.

Zawsze jest gotów dawać z siebie wszystko, podejmować trudne decyzje i wytrwale dążyć do celu. „Siła ambicji” to książka motywacyjna, dla wszystkich, których zniechęcają drobne niepowodzenia i niewielkie przeszkody. Dawka siły, determinacji i woli walki jest w tej książce ogromna, a do tego, to sprawnie napisana, pozytywna historia o życiu wielkiego sportowca. Kolejne jej rozdziały dopisze na pewno maraton w Londynie, który dla Faraha ma być najważniejszym, sportowym wydarzeniem tego roku.

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Galaktyka w połowie kwietnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here