Arkadiusz Skrzypiński na podium zawodów EHC w Utrechcie

0
191

W miniony weekend w Utrechcie odbyło się szóste i siódme spotkanie z zaplanowanych na ten rok 11 zawodów cyklu Pucharu Europy w Kolarstwie Ręcznym EHC. Do Holandii przyjechało 100 zawodników z 16 krajów. Nie wszyscy po to, by zdobyć kolejne punkty w klasyfikacji pucharowej. Impreza była też okazją, by powiększyć swój dorobek punktów dających szansę na przyszłoroczne igrzyska w Rio, dlatego oprócz kolarzy ręcznych, rywalizowały ze sobą również tandemy kolarzy w niepełnosprawnością wzrokową.

Podczas czasówki zawodnicy mieli do pokonania 23,7km po asfaltowej, płaskiej pętli. Konkurencję w grupie H4 wygrał reprezentant gospodarzy Herbert Burggraaf, który linię mety przekroczył z czasem 35:55.47. Arkadiusz Skrzypiński, jedyny Polak w stawce zakończył wyścig na 5 miejscu ze stratą ok. 2 minut do zwycięzcy. Szczecinianin miał zdecydowanie lepszy drugi dzień zawodów. Podczas kryterium ulicznego rozegranego na dystansie 55,3km wywalczył drugie miejsce z czasem 1:26:43. Ustąpił jedynie swojemu klubowemu koledze, Niemcowi Vico Merkleinowi.

Pozostali polscy kadrowicze nie byli obecni w Utrechcie. Pod ich nieobecność nastąpiły zmiany w klasyfikacji generalnej. Rafał Wilk stracił pozycję lidera na rzecz Diediera Coronta. Jednak Francuz ma przewagę zaledwie 150 punktów. Rafał Mikołajczyk nadal pozostał liderem w kategorii H1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here