Maraton w Koszycach z nowym rekordem trasy. Polak rekordzistą

0
547
Fot. Archiwum Rafał Wilk

Najstarszy maraton w Europie znowu okazał się szczęśliwy dla Polaków. Rafał Wilk odniósł swoje trzecie zwycięstwo w Koszycach i po raz trzeci ustanowił nowy rekord trasy, pokonując 20-kilometrową pętlę w centrum miasta w czasie 00:30:01. Poprzedni rekord przetrwał zaledwie rok i wynosił 00:30:50.

– W tym roku jechało mi się nawet lepiej niż w poprzednim. Cieszę się, że jeszcze tyle tej formy zostało. Początkowo jechaliśmy razem czteroosobową grupą. Po jakimś czasie odjechałem rywalom i przez 15km samotnie podążałem do mety-  powiedział nam Rafał Wilk, który tylko raz, w 2012 r., nie wygrał w Koszycach. Wtedy problemem była przebita opona. Tym razem nie było żadnych problemów. Idealne warunki pogodowe i dobra dyspozycja spowodowały, że  aktualny mistrz świata i zdobywca Pucharu Świata UCI, wyprzedził rywali o ponad 3 minuty.

W wyścigu wzięło udział troje Polaków. Rafał Szumiec zajął miejsce tuż za podium.

– Z tego miejsca jestem i nie jestem zadowolony. W tym roku już wygrywałem zarówno z Peterem Selingą, jak i Danielem Kuklą. Tym razem przegrałem z nimi na finiszu, więc z tego zadowolony nie jestem. Jednak moja dyspozycja w Koszycach nie była już tak dobra, jak na mistrzostwach Polski i świata. To już koniec sezonu i jestem słabszy. Nie mogę więc być do końca zawiedziony rezultatem- powiedział nam Rafał Szumiec.

Wśród pań wygrała Anna Oroszowa ze Słowacji. Polka Agnieszka Harasim przyjechała na metę z czasem 01:03:05.

Wyniki:

  1. WILK Rafal         POL 00:30:01
  2. ŠELINGA Peter   SLO 00:33:14
  3. KUKLA Daniel    SLO 00:33:14
  4. SZUMIEC Rafał  POL 00:33:15

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here