Minister obiecuje, przegrywa i kibicuje

0
648
fot. Sport in Esse

– Teraz najważniejsze są przygotowania do Rio i to, żeby płynność tych przygotowań nie była zachwiana- powiedział minister sportu Witold Bańka na Pikniku Paraolimpijskim, który odbył się 25 listopada w centrum handlowym Blue City w Warszawie. Piknik był jedną z pierwszych imprez sportowych nowego ministra. Zadeklarował na niej gotowość do rozmów z prezesem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, a przede wszystkim, otwartość na problemy zawodników. Minister sam jeszcze niedawno był zawodnikiem i wielokrotnie podkreślał, że doświadczenie sportowca przełoży się na komfort przygotowań paraolimpijczyków.

Jednak specjaliście biegów na 400 metrów, to zawodnicze doświadczenie, ani nawet zaangażowanie Elżbiety Madejskiej w roli trenerki, nie pomogło w meczu tenisa stołowego. Minister po zaciętym pojedynku musiał uznać wyższość drużynowego brązowego medalisty mistrzostw Europy Rafała Lisa. Porażka go nie zniechęciła i wprawdzie rewanżu nie obiecał, ale zaangażowanie w sport paraolimpijski już tak.

– Ja zawsze z przyjemnością kibicuję paraolimpijczykom. Mam wielu znajomych wśród zawodników niepełnosprawnych. Z niektórymi znam się i przyjaźnię od lat, tak jak np. z Karoliną Hamer naszą pływacką gwiazdą. Od początku określiłem sport osób niepełnosprawnych, jako jeden z moich filarów. Ten program zyskał akceptację pani premier. Zrobimy więc wszystko, żeby sport paraolimpijski znajdował się na odpowiednim, należnym mu miejscu- powiedział nam minister.

Piknik Paraolimpijski 172 (1280x853) Piknik Paraolimpijski 151 (1280x854) Piknik Paraolimpijski 158 (1280x1007) Piknik Paraolimpijski 159 (1280x802)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here