Mistrzostwa Świata UCI: Polska sztafeta na piątym miejscu

0
206

Od wyścigu sztafet rozpoczęły się w szwajcarskim Nottwil Mistrzostwa Świata w  Parakolarstwie. Na dystansie 17,4km rywalizowali zawodnicy z 10 krajów. Wśród nich znalazła się również polska ekipa w składzie Renata Kałuża, Rafał Wilk, Rafał Szumiec. Mieli mocnych rywali. Na starcie stanęli m.in. faworyci tej konkurencji -Włosi. Ich najmocniejszym zawodnikiem jest Alessandro Zanardi. Vico Merklein, rywal Rafała Wilka w Pucharze Świata wzmocnił drużynę z Niemiec. Z kolei w drużynie gospodarzy ton nadawał Heiz Frei –czternastokrotny medalista  paraolimpijski.

Wszystkim ekipom przeszkadzał ulewny deszcz i niska temperatura. W tych warunkach najszybsi okazali się faworyci. Vittorio Podesta, Luca Mazzone i Allesandro Zanardi  wykonali 6 pętli najszybciej. Tuż za nimi uplasowała się drużyna z USA. Trzecie miejsce przypadło w udziale gospodarzom mistrzostw.

Polacy zajęli piąte miejsce i są dobrej myśli przed kolejnymi dniami zawodów. Rafał Wilk będzie bronił mistrzowskiego tytułu w piątek. Dla Rafała Mikołajczyka, który rozpocznie rywalizację od piątkowego wyścigu na dystansie 14km, będą to pierwsze mistrzostwa świata w karierze. Kadrowicze powtarzają jedno: „Będzie dobrze”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here