Paraolimpijczycy 2015. Kalendarz, który przełamuje bariery

0
851
fot. Dominik Świerkot, Michał Świerkot/facebook.com/paraolimpijczycy

Wszystko zaczęło się dwa lata temu, gdy klub, w którym trenowała Karolina Hamer, pływaczka, 16-krotna mistrzyni świata i Europy, paraolimpijka, został pozbawiony finansowania. Karolina się nie poddała i zaczęła szukać wsparcia i sponsorów. Postanowiła walczyć o pieniądze, ale także o to, by sportowcy niepełnosprawni zaczęli być postrzegani, jak partnerzy do rozmów o marketingu.

– Karolina zwróciła się do mnie z pytaniem, co moglibyśmy zrobić, żeby zwrócić uwagę na problemy sportowców niepełnosprawnych. Zaczęliśmy walczyć o zainteresowanie biznesu współpracą z takimi sportowcami- mówi Bartłomiej Wnuk, koordynator projektu PARAOLIMPIJCZYCY z firmy Wnuk Consulting. Jednym z elementów tego projektu jest kalendarz ze zdjęciami paraolimpijczyków w negliżu.

– Portrety w kalendarzu pokazują pięknych, silnych, atletycznych ludzi. Dlaczego nie mielibyśmy ich oglądać w telewizji? Przecież to idealni kandydaci na ambasadorów marek, którzy świetnie sprawdziliby się w kampaniach reklamowych – mówi Karolina Hamer

Pomysł spodobał się sportowcom. Pływacka mistrzyni namawiała ich niecałe dwa dni.

– Muszę przyznać, że wszyscy zaproszeni zawodnicy zgodzili się wziąć udział w tej sesji i podeszli do tego z dużym entuzjazmem. Przy okazji okazało się, że to prawdziwi profesjonaliści- dodał Bartłomiej Wnuk.

Kalendarz został wydrukowany w 300 egzemplarzach. Większość trafi do mediów, polityków i zarządów największych firm, by przez cały rok pamiętali o problemach paraolimpijczyków. 50 egzemplarzy można wylicytować w serwisie aukcyjnym http://charytatywni.allegro.pl/o-mnie/FundacjaBazantow. Trzeba się spieszyć, bo tylko 10 kalendarzy zostało podpisanych przez zawodników.

W kalendarzu wystąpili: Katarzyna Rogowiec – biegaczka narciarska (styczeń), Karolina Hamer – pływaczka (luty), Tomasz Hamerlak – maratończyk na wózku (marzec), Małgorzata Asajewicz – pływaczka (kwiecień), Łukasz Wietecki – triatlonista (maj), Tomasz Rosik – pływak (czerwiec), Daria Bielska – rugbistka (lipiec), Mirosław Madzia – dyskobol (sierpień), Anna Omielan – pływaczka (wrzesień), Patrycja Haręza – szermierka (październik), Maciej Krężel – narciarz alpejski (listopad)  i Janusz Rokicki – kulomiot (grudzień).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here