Paraolimpijczycy namawiają do podpisania petycji „Tak dla Rio”

0
214

Na „Tak dla Rio” są celebryci, sportowcy, dziennikarze i pisarze. Projekt popierają także zwykli kibice, którzy chcą zobaczyć Igrzyska Paraolimpijskie w Rio na ekranie swoich telewizorów. Najlepiej w transmisji na żywo.

Wszystko zaczęło się od pływaczki, 16-krotnej mistrzyni świata i Europy. Karolina Hamer wierzyła w swój projekt tak mocno, że zdołała przekonać do niego troje innych paraolimpijczyków, a potem wspólnie pod szyldem grupy Tauron  przekonali innych.

W tym celu przyjechali w miniony czwartek do Warszawy. Tomasz Hamerlak – maratończyk na wózku, Katarzyna Rogowiec- narciarka biegowa, Janusz Rokicki – kulomiot  oraz pomysłodawczyni projektu opowiadali o swoich dyscyplinach i namawiali do podpisania petycji wspierającej akcję.

– Moim marzeniem jest zebranie miliona podpisów pod naszą petycją, by pokazać, że to wspaniały projekt i ma poparcie społeczne. Wierzę, że zmiana społeczna jest możliwa- mówiła Karolina Hamer

– Reprezentujemy Polskę tak samo. Sport jest jeden. Są w nim takie same emocje. Chciałbym móc je przeżywać z kibicami, dlatego popieram w pełni ideę „Tak dla Rio”- mówił nam Tomasz Hamerlak.

Akcję popierają także  m.in. Justyna Kowalczyk, Rafał Sonik, Piotr Żyła, Tomasz Majewski, Jerzy Dudek, czy Przemysław Babiarz.

– Ta akcja już w pewnym sensie osiągnęła swój cel. Telewizja pokaże Paraolimpiadę w Rio. Nie mógłbym nie poprzeć takiej akcji- powiedział nam Przemysław Babiarz.

Mimo sukcesu akcji, nie można jeszcze mówić o jej zakończeniu. Igrzyska  w Rio prawdopodobnie nie będą miały swojej transmisji na żywo. Zostaną pokazane częściowo. Paraolimpijczycy grupy Tauron nadal zbierają podpisy pod petycją, by pokazać, że temat sportu osób niepełnosprawnych ma wiernych kibiców.

Petycję może podpisać każdy. Wystarczy wejść na stronę www.takdlario.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here