W Ostendzie decydował sprint

0
675

– Jak tak dalej pójdzie zostanę sprinterem- żartował Rafał Wilk po wyścigu ze startu wspólnego w Ostendzie. Wyścig toczył się mocnym  i jednocześnie rwanym tempem. Próby oderwania się od grupy na stosunkowo płaskiej trasie nie zakończyły się sukcesem i w efekcie 7 zawodników przekroczyło linię mety w ciągu 1 sekundy. Najszybciej zrobił to Jetze Plat, który uzyskał wynik 1:28:33. Taki sam rezultat uzyskał Jonas Van De Steene. Podium uzupełnił Vico  Merklein. Mistrz paraolimpijski z Rio miał zaledwie sekundę straty do zwycięzcy, ale wynikiem 1:28:34 może pochwalić się jeszcze 4 zawodników, w tym Rafał Wilk, który zajął 4 miejsce.

– Po takim finiszu z grupy, z wyniku mogę być zadowolony- podsumował swój start Rafał Wilk, który według naszych obliczeń po 4 wyścigach cyklu pucharu zajmuje 4 miejsce ze stratą 84 punktów do lidera. Do podium brakuje zaledwie 8 punktów.

Dla Krystiana Giery wyścig w Ostendzie zakończył się na 8 miejscu. O swoim starcie napisał:

„Walka we wczorajszym Road Race była od początku do końca ostra, było bardzo szybko, wciąż szarpanie, skoki. Przekonałem się, że brakuje mi jeszcze wyjeżdżenia, które pozwoli na walkę o wyższe lokaty”.

Arkadiusz Skrzypiński był 15. Natomiast Zbigniew Wandachowicz przekroczył linię mety jako 17 zawodnik w stawce. W kategorii H1 Rafał Mikołajczyk był 7. Rafał Szumiec (H3) zajął 7 miejsce, Mateusz Witkowski (H3) był 15.

Polacy Puchar Świata w Ostendzie zakończyli startami kat. C5 i tandemów. Anna Harkowska wyścig na dystansie 56 km zakończyła na trzecim miejscu, ustępując Samancie Bosko i zwyciężczyni, Kerstinie Brachtendorf. O kolejności zdecydowały ułamki sekund. Wszystkie trzy zawodniczki wpadły na metę niemal równocześnie.

O finisz z grupy musiały również zadbać Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław. Mistrzynie paraolimpijskie zajęły pierwsze miejsce do ostatniej chwili walcząc z rywalkami. Drugie miejsce przypadło w udziale irlandzkiemu tandemowi Katie-George Dunlevy i Katharine Smyth.

Po 108 km Marcin Polak i Michał Ładosz zajęli trzecie miejsce. Przemysław Wegner i Artur Korc uplasowali się na 5 pozycji.

Trzecia odsłona pucharowego cyklu rozpocznie się 30 czerwca w Emmen.

@mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here