Zimno, mokro, wietrznie i w życiowej formie

0
86
@sportinesse

„Zawsze startuję, żeby wygrać, ale nie zawsze wychodzi. Powtórzyła się historia z zeszłego tygodnia”- mówił o starcie w indywidualnym wyścigu na czas w Ostendzie Rafał Wilk, który zajął 4 miejsce (24:22.44) w kat. H4. Zwycięzcą czasówki został Jetze Plat, który z wynikiem 23:55.35 jako jedyny pokonał 15km w czasie poniżej 24 minut i umocnił się na pozycji lidera Pucharu Świata. Ze stratą 12 sekund do Holendra, na drugiej pozycji uplasował się Thomas Davis, który o warunkach pogodowych na swoim profilu napisał:

„ Jest zimno, mokro i wieje 3000m na sekundę. Piękno czasówki jest jednak takie, że wszyscy mierzą się z takimi samymi warunkami. Nie ma przed tym ucieczki. Każdy będzie cierpiał tak samo. Jedyne pytanie, to jak sobie z tym poradzisz”. Zupełnie nieźle poradził z tym sobie trzeci zawodnik kat. H4  Jonas Van De Steene (24:16.35)

Poradzili sobie również kolarze kat. H3. Rafał Szumiec zajął  9 miejsce w wyścigu wygranym przez Paolo  Cecchetto (25:12.86), natomiast Mateusz Witkowski był 14.

W życiowej formie jest Rafał Mikołajczyk (H1). „Pojechałem dziś najmocniejszy wyścig życia”- mówił nam po Maniago Rafał, ale to zdanie było aktualne tylko przez tydzień. W Ostendzie kolejny raz poprawił swoją życiówkę i zajął 6 miejsce.

„Jestem bliżej czołówki, ale to wciąż jeszcze słaby wynik”- twierdzi zdobywca Pucharu Świata w 2016r., który do rywalizacji wrócił po dłuższej przerwie i chorobie.

Silny wiatr dokuczał także tandemom. Mimo to Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław, zajęły drugie miejsce za Irlandkami Katie-George Dunlevy i Katharine Smyth. Dunlevy to mistrzyni z Rio właśnie w czasówce. Podczas paraolimpiady jechała jednak z innym pilotem.

W roli obrońców tytułu zdobywców pucharu, wystartował także tandem Przemysław  Wegner i Artur Korc, którzy czasówkę zakończyli na 4 miejscu. Marcin Polak i Michał Ładosz uplasowali się na 5 miejscu.