Arcangelo (Arrogate), jeden z głównych pretendentów do zwycięstwa w GI Breeders’ Cup Classic, zwycięzca tegorocznych GI Belmont S. i GI Travers S., odbył swój pierwszy trening na torze Santa Anita w czwartek, pokonując pięć furlongów w czasie 1:02.20 pod okiem jeźdźca Roberta Mallari1. „Przyzwyczajamy go tylko do toru,” powiedziała trenerka Jena Antonucci. „Jest jeszcze dużo czasu, żeby iść szybko.” Antonucci była obecna na torze w Kalifornii, choć jej stajnia znajduje się w Nowym Jorku. W piątek rano wróci do Nowego Jorku, ale jeszcze w tym miesiącu powróci na Santa Anita i pozostanie tam aż do Breeders’ Cup1.

Znany prywatny zegarmistrz Gary Young zmierzył czas Arcangelo nieco szybciej niż oficjalny czas, uzyskując 1:01.60 z galopem na sześć furlongów w 1:16.201. Czasomierz Younga zarejestrował następujące odcinki: :13.20 na pierwszym furlongu, :25.4 na pierwszym kwartale, :37.60 na trzech furlongach i :49.80 na połowie1. Arcangelo nosił te same niskie blikle, które miał na ostatnich wyścigach, a Antonucci stwierdziła, że nie ma planów zmiany tego elementu1.

Przygotowania do Breeders’ Cup Classic

Trening Arcangelo na torze Santa Anita jest częścią przygotowań do Breeders’ Cup Classic, który odbędzie się w Kalifornii3. Trenerka Jena Antonucci osobiście nadzorowała trening zwycięzcy Belmont Stakes (G1) i Travers Stakes (G1)4. Arcangelo jest uważany za jednego z głównych kandydatów do zwycięstwa w Breeders’ Cup Classic5. W kolejnych tygodniach oczekuje się dalszych treningów i przygotowań przed tym ważnym wydarzeniem.