Erik Asmussen, najmłodszy syn Steve’a Asmussena, który jest najbardziej utytułowanym trenerem w historii Ameryki Północnej, zainaugurował nowy rozdział w rodzinnej tradycji wyścigów koni. 5 stycznia, na torze Sam Houston Race Park, Erik odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w karierze. W inauguracyjnym wyścigu sezonu, na koniu o imieniu Cleat, 6-letnim ogierze z linii War Front, Erik pokazał, że ma w sobie to, co potrzebne do bycia zwycięzcą.

Cleat, który został nabyty przez ojca Erika, członka Galerii Sław, w lutym 2023 roku, rozpoczął wyścig na końcu stawki ośmiu koni. Jednak Erik, nie wykazując żadnych obaw, poprowadził go do prowadzenia, które utrzymał przez cały wyścig. „Kochałem każdą sekundę tego wyścigu,” powiedział Erik, „Czułem, że jestem zwycięzcą przez cały czas.” Przy kursie 9-2, udało mu się przekonać Cleata do odparcia wyzwania faworyta, Malibu Thunder, i przekroczyć linię mety jako pierwszy, z przewagą jednej długości. „To było tak nierzeczywiste,” powiedział Erik, „można oficjalnie powiedzieć, że wygrałeś więcej wyścigów niż wielu ludzi. To jest coś, o czym zawsze marzysz.”

Wyścigi konne są rodziną Asmussenów od dziesięcioleci. Wszystko zaczęło się od dziadka Erika, Keitha, który był dżokejem koni trenowanych przez jego żonę, Marilyn. Ich synowie również zostali dżokejami. Steve wygrał 63 wyścigi na 721 startach, a jego brat Cash był mistrzem uczniów Eclipse w 1979 roku, zanim pięciokrotnie zdobył mistrzostwo we Francji.

FAQ

Kim jest Erik Asmussen?
Erik Asmussen to najmłodszy syn Steve’a Asmussena, najbardziej utytułowanego trenera w historii Ameryki Północnej. Erik jest dżokejem i niedawno odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w karierze.

Czym jest wyścig koni?
Wyścig koni to sport, w którym dżokeje ścigają się na koniach na określonym dystansie. Jest to jedna z najstarszych form gier hazardowych.

Kim jest Steve Asmussen?
Steve Asmussen to jeden z najbardziej utytułowanych trenerów koni wyścigowych w historii Ameryki Północnej. Jest ojcem Erika Asmussena.

Czym jest Sam Houston Race Park?
Sam Houston Race Park to tor wyścigowy w Houston, w stanie Teksas, w Stanach Zjednoczonych. Jest to miejsce, gdzie Erik Asmussen odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w karierze.

Kim jest Cleat?
Cleat to 6-letni ogier z linii War Front, który został nabyty przez Steve’a Asmussena w lutym 2023 roku. To na nim Erik Asmussen odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w karierze.

Wyjaśnienie terminów

Dżokej: Osoba, która jeździ na koniu w wyścigach konnych.

Trener: Osoba odpowiedzialna za trening i przygotowanie konia do wyścigów.

Ogier: Dorosły samiec konia.

Wyścig koni: Sport, w którym dżokeje ścigają się na koniach na określonym dystansie.

Tor wyścigowy: Miejsce, gdzie odbywają się wyścigi konne.