Mike Repole, jeden z najbardziej charyzmatycznych właścicieli koni wyścigowych, osiągnął ogromny sukces, gdy w zeszłym tygodniu w Lexington został hodowcą źrebaka sprzedanego za 3 miliony dolarów1. Repole jest znany z posiadania i wyścigów koni, takich jak Forte, Nest, Vino Rosso i Uncle Mo, zdobywcy nagród Eclipse Award. Dlatego nie powinno dziwić, że Repole zachował największy indywidualny udział w źrebaku i będzie główną częścią grupy, która będzie go ścigać1.

Sprzedaż koni za 3 miliony dolarów i jednoczesne zatrzymanie udziału w nim to dla Repole’a „najlepsze z obu światów”1. Do 20 września, przez dziewięć sesji sprzedaży, Mike Repole jako hodowca sprzedał osiem koni za łączną kwotę 3 847 000 dolarów1. Ma jeszcze cztery konie zaplanowane do sprzedaży 20-21 września1.

Źrebak, który został sprzedany za 3 miliony dolarów, jest potomkiem Into Mischief i ma połowę brata, który jest zwycięzcą wyścigu Grade 1 i ogierem Outwork2. Źrebak został wyhodowany w Kentucky przez Repole Stable i został zakupiony przez partnerstwo Chucka Sonsona, Woodford Racing i West Point Thoroughbreds, z agentem L.E.B. 2. Grupa ta ma nadzieję, że uda im się dotrzeć do Kentucky Derby w 2025 roku2.

Warto zauważyć, że hodowla źrebaków za tak wysokie kwoty nie jest czymś niezwykłym. W przeszłości sprzedano źrebaki za jeszcze wyższe sumy, jak na przykład źrebak sprzedany za 3,3 miliona dolarów w 2022 roku3.

Sukces Repole’a jako hodowcy

Sukces Repole’a jako hodowcy koni wyścigowych jest imponujący. W ciągu ostatnich lat sprzedał wiele koni za duże sumy, co świadczy o jego umiejętnościach hodowlanych. W 2021 roku sprzedał syna Street Sense’a i Bambaliny za 725 000 dolarów na wrześniowej aukcji1. Ten koń, nazwany Billal, zajął trzecie miejsce w swoim debiucie1.

Współpraca z innymi hodowcami

Repole współpracuje z innymi hodowcami, aby osiągnąć sukces na torze wyścigowym. Na przykład, współpracował z Lane’s End, aby hodować źrebaka za 3 miliony dolarów2. Współpraca z innymi hodowcami pozwala na wymianę wiedzy i doświadczeń, co przyczynia się do hodowli lepszych koni wyścigowych.

Przyszłość hodowli koni wyścigowych

Hodowla koni wyścigowych to nie tylko pasja, ale także biznes. Sukces Repole’a pokazuje, że można osiągnąć zarówno sukces finansowy, jak i sportowy, inwestując w hodowlę koni wyścigowych. W przyszłości możemy spodziewać się, że hodowcy będą dążyć do hodowli jeszcze lepszych koni, które będą zdobywać kolejne nagrody i przyciągać uwagę inwestorów.