Prezydent Reagan kiedyś powiedział, że dziewięć najbardziej przerażających słów w języku angielskim to: „Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”. W grudniu 2020 roku Kongres uchwalił Akt Bezpieczeństwa i Integralności Wyścigów Konnych (HISA) poprzez ustawę omnibus. HISA została uchwalona z zamiarem wprowadzenia jednolitości do branży wyścigów konnych poprzez ustanowienie szerokiego zestawu zasad, które miałyby być wdrażane i egzekwowane przez Autorytet Bezpieczeństwa i Integralności Wyścigów Konnych. HISA i jej Autorytet okazały się być katastrofą pełną dobrych intencji1.

Od ponad dwóch lat hodowcy koni i tor wyścigowy na całym kraju są dręczeni przez zamieszanie i zakłócenia, które nie mają nic wspólnego z jednolitością i odpowiedzialnością. Po pierwsze, Autorytet nie zdołał dojść do porozumienia z Amerykańską Agencją Antydopingową w celu wdrożenia swoich zasad kontroli leków. Ta porażka spowodowała, że nie zdołał on zrealizować swojego ustawowego terminu wdrożenia zasad do 1 lipca 2022 roku. Po drugie, nowe zasady Autorytetu dotyczące podkow spowodowały brak podkow zgodnych z przepisami w kraju. Po trzecie, jego zakaz stosowania chwytów na podkowach musiał zostać opóźniony i częściowo cofnięty ze względów bezpieczeństwa1.

HISA: Dobry zamiar, katastrofalne skutki

Podobnie jak większość działań w Waszyngtonie mających na celu poprawę prywatnych branż, ta legislacja okazała się być katastrofą pełną dobrych intencji. HISA przewróciła wyścigi konne do góry nogami, a jej samo istnienie zagraża przyszłości branży. Od momentu jej powstania, HISA była nękana problemami prawnymi i została nawet uznana za niekonstytucyjną w sądach okręgowych1.

Tragicznie, tylko w ciągu sześciu tygodni wyścigów tego lata na torze wyścigowym Churchill Downs, miejscu największego wydarzenia w branży, Kentucky Derby, zginęło 12 koni wyścigowych. Te śmierci miały miejsce pomimo pełnej zgodności toru Churchill Downs z zasadami HISA. Niestety, tor wyścigowy musiał zostać zamknięty, a wyścigi przeniesiono na inny tor1.

Czas na zmiany: Akt o Zdrowiu i Bezpieczeństwie Koni Wyścigowych

Pomimo wydania milionów, Autorytet niedawno nie zdołał zidentyfikować przyczyny problemu. HISA jest wyłącznie odpowiedzialna za niepowstrzymanie tej katastrofy, a jej dalsze istnienie zagraża przyszłości branży wyścigów konnych. HISA była złym pomysłem w 2020 roku. Sprzeciwiałem się jej wtedy, a teraz prowadzę wysiłki na rzecz jej uchylenia1.

Akt o Zdrowiu i Bezpieczeństwie Koni Wyścigowych jest rozwiązaniem problemu. Jest tworzony przez hodowców koni, dla hodowców koni i z myślą o hodowcach koni. Opiera się na nauce i czerpie z największych ekspertów w branży. Jest opłacalny, polegając na istniejących zasobach komisji wyścigowych stanów, a także jest przejrzysty i konstytucyjny. Chroni konie i hodowców, jednocześnie ponownie wprowadzając suwerenność stanów i przeciwstawiając się federalnej opresji1.