Mullion, pełnoprawny brat Mandalouna, zwycięzcy Kentucky Derby (G1) z 2021 roku, dołączy do stajni Sequel New York w partnerstwie z Juddmonte w 2024 roku. Mullion, wyhodowany przez międzynarodową potęgę w hodowli koni pełnej krwi, Juddmonte, jest potomkiem czterokrotnie prowadzącego ogiera Into Mischief i wielokrotnie zwycięskiej klaczy Empire Maker, Brooch.

Mullion, który zajął drugie miejsce w swoim jedynym starcie jako dwulatek, przekroczył najwyższe oczekiwania podczas swojego drugiego startu w karierze. Po 14-miesięcznej przerwie, Mullion pokazał absolutny błysk, wygrywając swoje pierwsze wyścigi o 10 długości na dystansie mili na torze Churchill Downs. Jego występ zdobył imponujący numer 4 Ragozin, szybszy wynik niż finalistka Horse of the Year, Cody’s Wish, kiedy wygrała Breeders’ Cup Dirt Mile (G1) w 2023 roku.

„Mullion to bestia do oglądania,” powiedział były trener Mulliona, Brad Cox. „Pokazał niesamowity błysk, tak bardzo, że kierowaliśmy go do Grade 1 Malibu po jego 10-długościowym triumfie na Churchill. Był to jeden z najbardziej ekscytujących momentów mojej kariery.”

FAQ

1. Kim jest Mullion?
Mullion to pełnoprawny brat Mandalouna, zwycięzcy Kentucky Derby z 2021 roku. W 2024 roku dołączy do stajni Sequel New York.

2. Co to jest Kentucky Derby?
Kentucky Derby to jedno z najważniejszych wyścigów konnych w Stanach Zjednoczonych, część Triple Crown of Thoroughbred Racing.

3. Co to jest Ragozin Number?
Ragozin Number to system oceny wydajności koni wyścigowych, który bierze pod uwagę wiele czynników, takich jak dystans, warunki toru i tempo wyścigu.

Wyjaśnienie terminów

Pełnoprawny brat – termin używany w hodowli koni do opisania dwóch koni, które mają tę samą matkę i ojca.

Kentucky Derby – prestiżowy wyścig konny odbywający się corocznie w Louisville, Kentucky. Jest to pierwszy etap Triple Crown of Thoroughbred Racing.

Ragozin Number – system oceny wydajności koni wyścigowych, który bierze pod uwagę wiele czynników, takich jak dystans, warunki toru i tempo wyścigu. Jest to popularne narzędzie wśród graczy i analityków wyścigów konnych.

Grade 1 – najwyższy poziom wyścigów konnych w wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych. Wyścigi te przyciągają najwyższej klasy konie, jeźdźców i trenerów.