Nestor Cortes, po swoim przełomowym sezonie 2022, określa następny rok jako zły zarówno dla siebie, jak i dla Yankees1. Cortes twierdzi, że Yankees „zadłużyli się” wobec swoich fanów, aby poprawić swoją grę w 2024 roku2. Jego komentarze pochodzą po sezonie 2023, który Cortes określa jako „zły”2.

Cortes jest również znanym miłośnikiem wyścigów konnych. Wychował się w pobliżu słynnego toru wyścigowego Hialeah Park Race Track na Florydzie i od zawsze był zafascynowany pięknem, mocą i prędkością koni5. Kiedy pojawiła się okazja do posiadania konia, wiedział, że musi to spróbować. Wspólnie z Joe Lee, asystentem menedżera sprzętu Yankees, kupił 8-letniego konia urodzonego w Australii, Tam Major A5.

Cortes mówi, że posiadanie konia daje mu możliwość nie tylko obstawiania zakładów na konia, ale także obserwowania, jak jego koń biegnie. Docenia stres, jaki konie przechodzą za każdym razem, kiedy biegną5. Cortes i Lee już dwukrotnie wystawiali Tam Major A na wyścigi. Cortes miał okazję obserwować konia na torze na żywo i nosił spersonalizowane kolce podczas swojego startu przeciwko Rays, przedstawiające numer konia (3) i jego imię5.

Cortes może nie świętować wyniku swojego konia, ale opuszcza tor z wielkim entuzjazmem. „Było fajnie być tam jako jeden z właścicieli, móc powiedzieć, że mój koń biegał w tym wyścigu”, mówi Cortes. „Poznałem trenera konia i było fajnie zobaczyć tę perspektywę, mówić dżokejowi: 'Hej, biegnij tak. Nie naciskaj ich zbyt mocno na początku’, i tak dalej. Na razie to tylko zabawne hobby, ale zobaczymy, jak to się potoczy”5.