Otto Zdobywca, potomek zwycięzcy Kentucky Derby z 2007 roku, Street Sense, jest nowym obiecującym zawodnikiem na scenie wyścigów konnych. Ten wyjątkowy koń, należący do Three Chimneys Farm i trenowany przez członka Galerii Sław Steve’a Asmussena, zasłynął z wyłącznego startu na dystansie siedmiu furlongów.

Po początkowym drugim miejscu, Otto Zdobywca odniósł dwa kolejne zwycięstwa na torze Churchill Downs. Jego imponujące osiągnięcia i niezwykła wytrzymałość sprawiają, że jest jednym z najbardziej obiecujących koni w obecnym sezonie wyścigów.

FAQ

Kim jest Otto Zdobywca?
Otto Zdobywca to koń wyścigowy, potomek zwycięzcy Kentucky Derby z 2007 roku, Street Sense. Jest własnością Three Chimneys Farm i jest trenowany przez Steve’a Asmussena.

Jakie są osiągnięcia Otto Zdobywcy?
Otto Zdobywca odniósł dwa zwycięstwa na torze Churchill Downs po początkowym drugim miejscu. Startuje wyłącznie na dystansie siedmiu furlongów.

Kim jest Steve Asmussen?
Steve Asmussen to trener koni wyścigowych, członek Galerii Sław. Trenuje Otto Zdobywcę.

Wyjaśnienie terminów

Furlong – jednostka długości używana głównie w wyścigach konnych, równa 1/8 mili, czyli około 201 metrów.

Kentucky Derby – to jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów konnych w Stanach Zjednoczonych, część Triple Crown of Thoroughbred Racing.

Churchill Downs – to tor wyścigowy w Louisville, Kentucky, znany przede wszystkim z organizacji Kentucky Derby.

Three Chimneys Farm – to znana hodowla koni wyścigowych, właściciel Otto Zdobywcy.

Galeria Sław – to Hall of Fame, miejsce, gdzie honoruje się osoby zasłużone dla danej dyscypliny sportu, w tym przypadku wyścigów konnych1.