Drayden Van Dyke, znany kalifornijski dżokej, jest bliski powrotu do siodła po samowolnej przerwie, którą zdecydował się zrobić w październiku. Po dziesięciu latach nieprzerwanej jazdy, 29-letni Van Dyke poczuł, że aspekty psychiczne sportu i problemy osobiste stały się przytłaczające. Potrzebował czasu dla siebie.

Trzy miesiące później, Van Dyke przygotowuje się do powrotu do jazdy. Odwiedził Santa Anita podczas godzin treningowych w poniedziałek i został ciepło przyjęty przez trenerów, jeźdźców i kolegów dżokejów. Jego perspektywa, jak mówi, zmieniła się na lepsze podczas jego samowolnej przerwy.

„Zawsze bałem się odejść z tego miejsca, że coś przegapię lub stracę jakąś okazję,” powiedział. „Nigdy naprawdę nie żyłem. Słuchałem siebie i swojego serca. Wiedziałem, że muszę się wycofać. Musisz dbać o siebie, inaczej możesz pójść złą drogą.”

FAQ

Kim jest Drayden Van Dyke?
Drayden Van Dyke to profesjonalny dżokej z Kalifornii, który jest aktywny w sporcie od prawie dekady.

Dlaczego Van Dyke zdecydował się na przerwę?
Van Dyke zdecydował się na przerwę ze względu na psychiczne aspekty sportu i osobiste problemy, które stały się dla niego przytłaczające.

Kiedy Van Dyke planuje wrócić do jazdy?
Van Dyke planuje wrócić do jazdy po trzymiesięcznej przerwie. Odwiedził Santa Anita podczas godzin treningowych i jest bliski powrotu do siodła.

Wyjaśnienie terminów

Dżokej
Dżokej to osoba, która jeździ na koniach w wyścigach konnych. Dżokeje są zazwyczaj niewielkiej postury i lekkiej wagi, aby minimalizować obciążenie dla konia.

Santa Anita
Santa Anita to znany tor wyścigowy koni w Arcadia, Kalifornia. Jest to miejsce, gdzie wielu profesjonalnych dżokejów trenuje i ściga się.

Samowolna przerwa
Samowolna przerwa to okres czasu, w którym osoba decyduje się na przerwę od swojej normalnej działalności. W przypadku Van Dyke’a, zdecydował się na przerwę od jazdy konnej, aby skupić się na swoim zdrowiu psychicznym i osobistych problemach1.