W 2024 roku Belmont Stakes, trzeci etap Triple Crown w wyścigach konnych, zostanie przeniesiony z Long Island na tor wyścigowy Saratoga w stanie Nowy Jork z powodu ogromnego remontu Belmont Park. Gubernator Nowego Jorku, Kathy Hochul, ogłosiła tę decyzję, która była oczekiwana od czasu, gdy New York Racing Association przedstawiła plany projektu Belmont Park wartego 455 milionów dolarów1.

Prezes i dyrektor generalny NYRA, David O’Rourke, powiedział, że to pierwszy raz, gdy Belmont Stakes odbędzie się na torze Saratoga, ale prawdopodobnie nie ostatni. Dodał, że wyścig prawdopodobnie pozostanie tam również w 2025 roku z powodu prac w Belmont Park1.

Belmont Stakes zostanie rozegrany na dystansie 1 1/4 mili, krótszym niż tradycyjne 1 1/2 mili, ze względu na kształt toru na Saratoga. Pula nagród wzrośnie z 1,5 miliona dolarów do 2 milionów dolarów, a wyścig będzie częścią specjalnego czterodniowego festiwalu na Saratoga, który odbędzie się miesiąc przed rozpoczęciem tamtejszego letniego sezonu 11 lipca1.

FAQ

Czym jest Triple Crown?

Triple Crown to prestiżowa seria trzech wyścigów konnych w Stanach Zjednoczonych, składająca się z Kentucky Derby, Preakness Stakes i Belmont Stakes. Zwycięstwo we wszystkich trzech wyścigach w jednym sezonie jest uważane za wyjątkowe osiągnięcie.

Dlaczego Belmont Stakes zostaje przeniesiony na tor Saratoga?

Belmont Stakes zostaje przeniesiony na tor Saratoga z powodu ogromnego remontu Belmont Park, który ma na celu unowocześnienie obiektu i poprawę warunków dla zawodników, koni oraz widzów1.

Jaki będzie dystans wyścigu Belmont Stakes na torze Saratoga?

Belmont Stakes na torze Saratoga zostanie rozegrany na dystansie 1 1/4 mili, krótszym niż tradycyjne 1 1/2 mili, ze względu na kształt toru na Saratoga1.

Czy Belmont Stakes wróci do Belmont Park po zakończeniu remontu?

Prezes i dyrektor generalny NYRA, David O’Rourke, powiedział, że wyścig prawdopodobnie pozostanie na torze Saratoga również w 2025 roku z powodu prac w Belmont Park1. Jednak nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat powrotu Belmont Stakes do Belmont Park po zakończeniu remontu.