Doświadczony jeździec koni wyścigowych zginął w piątek podczas treningu na torze wyścigowym Los Alamitos w Kalifornii. Alfredo Luevano jeździł na dwuletnim koniu o imieniu Fly From The Fire na torze w Cypress, kiedy doszło do wypadku. Dyrektor ds. Public Relations toru wyścigowego Los Alamitos, Orlando Gutierrez, potwierdził te informacje dla FOX 11. Gutierrez powiedział, że 53-letni doświadczony jeździec i klacz, młoda samica konia, rozgrzewały się i były na tylnym odcinku toru, kiedy doszło do incydentu1.

Luevano leżał na ziemi, kiedy nadeszła pomoc, a następnie został przewieziony do Long Beach Medical Center, gdzie został stwierdzony zgon, powiedział Gutierrez. Nie ma żadnych relacji naocznych świadków z precyzyjnymi szczegółami na temat incydentu, według Gutierreza. Urodzony w Luis Moya w Zacatecas w Meksyku, Luevano miał łącznie 33 starty w Stanach Zjednoczonych1.

Luevano pozostawił żonę. Jego śmierć jest wielkim ciosem dla społeczności wyścigów konnych, a szczególnie dla tych, którzy go znali i pracowali z nim. Jego wkład w sport był nieoceniony, a jego strata będzie odczuwalna przez długi czas1.