Speed Boat Beach, koń wyhodowany przez Caperlane Farm na Florydzie, zasłynął w wyścigach konnych, zwyciężając w Malibu Stakes (G1) 26 grudnia w Santa Anita Park. Ten sukces przyniósł trenerowi Bobowi Baffertowi rekordowo równy szósty tytuł w Malibu Stakes.

Speed Boat Beach, pochodzący od nieścigającej się Sophia Mia, córki Bafferta, trenera Pioneerof the Nile, pokazał swoją siłę i wytrzymałość na dystansie siedmiu furlongów. Jego jazda była zdecydowanie lepsza od poprzednich startów, kiedy musiał pokonać dystans sześciu furlongów w czasie poniżej :22 na ćwierć mili.

W Malibu Stakes, Speed Boat Beach pokonał Hejazi o 1 1/2 długości, co dało Baffertowi podwójne zwycięstwo. Baffert, który również trenował Bayern, ojca Speed Boat Beach, zauważył, że siedem ósmych jest lepsze dla konia, ponieważ nie muszą iść tak szybko jak :21 3/5.

Speed Boat Beach rozpoczął swoją karierę wygrywając na dystansie pięciu i 5 1/2 furlonga, ale udowodnił, że potrafi pokonać milę w 2022 Cecil B. DeMille Stakes (G3T) na trawie w Del Mar.

FAQ

1. Co to jest Malibu Stakes?
Malibu Stakes to prestiżowy wyścig konny dla trzyletnich koni, który odbywa się na koniec grudnia w Santa Anita Park w Kalifornii.

2. Kim jest Bob Baffert?
Bob Baffert to uznany trener koni wyścigowych, który trenował wielu zwycięzców, w tym Speed Boat Beach i Bayern.

3. Co to jest furlong?
Furlong to jednostka długości używana w wyścigach konnych, równa 1/8 mili, czyli około 201 metrów.

4. Kim jest Speed Boat Beach?
Speed Boat Beach to koń wyścigowy, który zwyciężył w Malibu Stakes w 2023 roku. Jest trenowany przez Boba Bafferta.

5. Co to jest Bayern?
Bayern to koń wyścigowy, który wygrał Breeders’ Cup Classic w 2014 roku. Jest ojcem Speed Boat Beach.

Wyjaśnienie terminów

Furlong: Jednostka długości używana w wyścigach konnych, równa 1/8 mili, czyli około 201 metrów.

Breeders’ Cup Classic: To jeden z najważniejszych wyścigów konnych w Stanach Zjednoczonych, często uważany za decydujący wyścig w walce o tytuł Konia Roku.

Santa Anita Park: To tor wyścigowy koni pełnej krwi w Arcadia, Kalifornia. Jest to miejsce wielu prestiżowych wyścigów, w tym Malibu Stakes.

Caperlane Farm: To hodowla koni pełnej krwi na Florydzie, która wyhodowała Speed Boat Beach.