Speightstown, wybitny ogier wyścigowy i laureat nagrody Eclipse za rok 2004, zasłynął jako jeden z najbardziej płodnych i wszechstronnych ojców w Ameryce Północnej. Niestety, 8 grudnia 2023 roku, w wieku 25 lat, konieczne było jego uśpienie z powodu problemów ze stopą wynikających ze starości. Informację o śmierci ogiera przekazało gospodarstwo WinStar Farm, w którym Speightstown spędził większość swojego życia.

Speightstown, znany również jako „Speighty”, był kluczowym ogierem dla WinStar Farm, przyczyniając się do ugruntowania ich pozycji jako gospodarstwa hodowlanego. „Chciałbym podziękować Larry’emu McGinnisowi i jego zespołowi za całą miłość i opiekę, jaką okazywali 'Speighty'”, powiedział Elliott Walden, prezes, dyrektor generalny i menedżer wyścigowy WinStar Farm. „Pomogli mu przejść przez trzy operacje kolki, a przez ostatnie 13 lat nie miał żadnej. Jego potomstwo biegło na różnych nawierzchniach, od sześciu do 1 1/4 mili, zawsze wykazując swoją wytrzymałość. Jak każdy członek rodziny, będzie nam go bardzo brakować. Mamy szczęście, że w naszym gospodarstwie mamy jego syna Nashville, i z niecierpliwością czekamy na kontynuację dziedzictwa Speightsowna przez niego.”

FAQ

1. Kim był Speightstown?
Speightstown był wybitnym ogierem wyścigowym, laureatem nagrody Eclipse za rok 2004. Był jednym z najbardziej płodnych i wszechstronnych ojców w Ameryce Północnej.

2. Dlaczego Speightstown został uśpiony?
Speightstown został uśpiony z powodu problemów ze stopą wynikających ze starości.

3. Jakie jest dziedzictwo Speightstown?
Speightstown pozostawił po sobie liczne potomstwo, które biegło na różnych nawierzchniach i dystansach, zawsze wykazując swoją wytrzymałość. Jego dziedzictwo będzie kontynuowane przez jego syna Nashville.

Wyjaśnienie terminów

Ogier wyścigowy – to dorosły samiec konia, który jest używany w wyścigach konnych.

Nagroda Eclipse – to prestiżowa nagroda przyznawana w wyścigach konnych w Ameryce Północnej.

Kolka – to poważne, często życie zagrożające schorzenie układu pokarmowego koni.

Nawierzchnia – to powierzchnia, po której biegną konie podczas wyścigów. Może to być trawa, piasek lub inny materiał.

Mila – to jednostka długości używana w wyścigach konnych, równa 1609 metrów.

Gospodarstwo hodowlane – to miejsce, gdzie hoduje się konie, często z myślą o wykorzystaniu ich w wyścigach konnych1.