W 2024 roku hodowla Spendthrift Farm powiększy swoją kolekcję ogierów o trzech zwycięzców wyścigów grupy 1: Taibę, Zandona i Arabian Liona1. „Jesteśmy bardzo podekscytowani, że w sezonie rozpłodowym 2024 dołączą do nas trzy tak utalentowane ogiery jak Taiba, Arabian Lion i Zandon” – powiedział dyrektor generalny Spendthrift Farm, Ned Toffey, w oświadczeniu z 16 września1.

Arabian Lion, trzyletni koń, zwrócił na siebie uwagę wiosną, wygrywając imponująco Woody Stephens Stakes (G1) na torze Belmont i zdobywając imponujący wynik Beyer Speed Figure wynoszący 1091. Był to drugi najszybszy wynik uzyskany przez dwuletniego konia w 2023 roku na podstawie tych statystyk. Przed tym, potężnie zbudowany kasztanowaty syn Justify wygrał Sir Barton Stakes na torze Pimlico Race Course podczas dnia wyścigów Preakness1. Do tej pory zarobił 497 600 dolarów dla swojego właściciela, Zedan Racing Stables1.

Taiba i Zandon

Taiba, zwycięzca Malibu Stakes 2022 na torze Santa Anita Park1, również dołączy do Spendthrift Farm w 2024 roku. Podobnie jak Zandon, który również odnosił sukcesy w wyścigach grupy 11. Wszystkie trzy konie mają imponujące osiągnięcia i są uważane za bardzo wartościowe nabytki dla Spendthrift Farm.

Wpływ na hodowlę

Dodanie tych trzech ogierów do Spendthrift Farm z pewnością wpłynie na hodowlę koni wyścigowych w Stanach Zjednoczonych. Ich genetyka i osiągnięcia na torze przyciągną hodowców, którzy będą chcieli skorzystać z ich usług w sezonie rozpłodowym 2024. W rezultacie, możemy spodziewać się zobaczyć potomstwo Taiby, Zandona i Arabian Liona w przyszłych wyścigach, co może wpłynąć na konkurencję i jakość koni wyścigowych w USA.