W Orange County, trener koni wyścigowych został oskarżony przez wielką ławę przysięgłych o popełnienie dwóch przestępstw związanych z brutalnym pobicie konia wyścigowego. Zdarzenie miało miejsce 17 lipca 2023 roku na terenie Pine Bush Training Facility w mieście Crawford. Frederick Bourgault, 26-letni Kanadyjczyk, został oskarżony o uderzenie konia wyścigowego o imieniu „Finish Line” rurą z taką siłą, że zwierzę, którego wartość szacowano na 5 000 dolarów, musiało zostać uśpione. Bourgault odpowie za zniszczenie mienia i zakłócanie spokoju lub uszkodzenie pewnych zwierząt domowych.

Według wypowiedzi Kathy Guillermo, starszej wiceprezes organizacji PETA, trener miał pobić konia, ponieważ ten przypadkowo nadepnął mu na stopę. Guillermo podkreśliła, że jest to prawdopodobnie najgorszy przypadek znęcania się nad zwierzęciem, jaki słyszała w kontekście trenerów wyścigów zaprzęgowych. Zaznaczyła, że taki akt okrucieństwa, który doprowadził do śmierci konia, powinien być ścigany z całą surowością prawa.

FAQ

Czym jest wielka ława przysięgłych?
Wielka ława przysięgłych to grupa obywateli, która decyduje, czy istnieją wystarczające dowody do postawienia oskarżenia w sprawie kryminalnej.

Co oznacza termin „uśpienie” zwierzęcia?
Uśpienie zwierzęcia to humanitarna metoda eutanazji, polegająca na podaniu zwierzęciu leków, które bezboleśnie kończą jego życie, stosowana w przypadku ciężkich chorób lub urazów.

Kim jest Kathy Guillermo?
Kathy Guillermo to starsza wiceprezes organizacji PETA, zajmującej się ochroną praw zwierząt.

Wyjaśnienia użytych terminów

Pine Bush Training Facility – ośrodek treningowy dla koni wyścigowych, gdzie doszło do opisanego zdarzenia.

Criminal mischief – termin prawny odnoszący się do umyślnego uszkodzenia czyjejś własności.

Interference with or injury to certain domestic animals – przestępstwo polegające na zakłócaniu spokoju lub wyrządzaniu szkody określonym zwierzętom domowym.

PETA – organizacja People for the Ethical Treatment of Animals, działająca na rzecz etycznego traktowania zwierząt.