Trener Joseph Taylor został zawieszony na sześć lat po tym, jak dwóch jego podopiecznych miało pozytywne wyniki testów na obecność zakazanych substancji. Taylor, który pracuje na torze wyścigowym Parx Racing, przyznał się do naruszeń i zaakceptował kary zgodnie z informacjami na stronie internetowej jednostki ds. integralności i dobrobytu w wyścigach konnych. Cajun Cousin i Classy American mieli pozytywne wyniki testów na obecność metylofenidatu i klenbuterolu i są tymczasowo zawieszeni po pozytywnych testach1.

Taylor, będący w swoim ósmym roku jako trener, był najlepszym trenerem na Parx w 2019 roku, drugim w 2020 roku i trzecim w 2018 roku. Jego kariera obejmuje 327-331-290 startów z 2,011 startów i zarobków na poziomie 9,691,380 dolarów. Narodowy Instytut Zdrowia opisuje metylofenidat jako „potężny stymulator układu nerwowego o dużym potencjale nadużywania w wyścigach konnych”. NIH wymienia klenbuterol jako „potężny selektywny bronchodilatator stosowany do leczenia skurczu oskrzeli”1.

Classy American zajął drugie miejsce w wyścigu allowance 20 czerwca na Parx przed dyskwalifikacją. Tymczasowe zawieszenie Uncle Lino gelding’a trwa 14 miesięcy, licząc od daty wyścigu, a wszystkie nagrody, wynagrodzenia i nagrody są utracone. Jest również grzywna w wysokości 12,500 dolarów za każde naruszenie. Cajun Cousin, klacz po Cajun Breeze, zajęła drugie miejsce w wyścigu claiming 18 czerwca i pierwsze w innym 12 lipca przed swoimi dyskwalifikacjami. Spotyka ją ta sama kara co Classy American, z mocą wsteczną do 18 czerwca1.