Belmont Stakes, jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów konnych na świecie, znanego jako ostatni etap Triple Crown, będzie miał nową lokalizację w 2024 roku. Gubernator Nowego Jorku, Kathy Hochul, oficjalnie ogłosiła, że wyścig odbędzie się na torze Saratoga Race Course123. To pierwszy raz w historii, kiedy Belmont Stakes nie odbędzie się na swoim tradycyjnym miejscu, Belmont Park.

Saratoga Race Course, położony w Saratoga Springs, Nowy Jork, jest jednym z najstarszych torów wyścigowych w Stanach Zjednoczonych. Znany jest z organizacji licznych wyścigów konnych na najwyższym poziomie. Przeniesienie Belmont Stakes na ten tor to znacząca zmiana, która z pewnością przyciągnie uwagę miłośników wyścigów konnych na całym świecie.

Wyścig Belmont Stakes w 2024 roku odbędzie się na dystansie 1 1/4 mili12. To jest standardowy dystans dla tego wyścigu, który jest często nazywany „Testem Mistrza”, ze względu na jego długość i trudność.

FAQ

1. Co to jest Belmont Stakes?
Belmont Stakes to jeden z trzech wyścigów konnych Triple Crown w Stanach Zjednoczonych. Jest to najdłuższy i ostatni wyścig w serii, często nazywany „Testem Mistrza”.

2. Co to jest Triple Crown?
Triple Crown to seria trzech wyścigów konnych dla trzyletnich koni pełnej krwi. Składa się z Kentucky Derby, Preakness Stakes i Belmont Stakes. Koni, które wygrywają wszystkie trzy wyścigi, są uważane za zwycięzców Triple Crown.

3. Gdzie odbędzie się Belmont Stakes w 2024 roku?
Belmont Stakes w 2024 roku odbędzie się na torze Saratoga Race Course w Saratoga Springs, Nowy Jork.

4. Jaki jest dystans Belmont Stakes?
Belmont Stakes jest wyścigiem na dystansie 1 1/4 mili.

Wyjaśnienie terminów

Belmont Stakes: Jest to jeden z trzech wyścigów konnych Triple Crown w Stanach Zjednoczonych. Jest to najdłuższy i ostatni wyścig w serii, często nazywany „Testem Mistrza”.

Triple Crown: Jest to seria trzech wyścigów konnych dla trzyletnich koni pełnej krwi. Składa się z Kentucky Derby, Preakness Stakes i Belmont Stakes. Koni, które wygrywają wszystkie trzy wyścigi, są uważane za zwycięzców Triple Crown.

Saratoga Race Course: Jest to jeden z najstarszych torów wyścigowych w Stanach Zjednoczonych, położony w Saratoga Springs, Nowy Jork. Znany jest z organizacji licznych wyścigów konnych na najwyższym poziomie.