Categories
F1

„Jest, ale jakby go nie było”. Nowe fakty w sprawie zdrowia Schumachera

Stan zdrowia Michaela Schumachera od blisko 10 lat jest owiany tajemnicą, którą zna tylko jego najbliższa rodzina. Na jego temat wypowiedział się Eddie Jordan, były szef zespołu Formuły 1, w którym Schumacher debiutował jako kierowca. Ujawnił, że rozmawiał na ten temat z jego synem, Mickiem, obecnie kierowcą testowym Mercedesa. — To musi być trudne wiedzieć, że twój ojciec nie może być częścią rodziny — powiedział Jordan w rozmowie z OLBG.

Były szef zespołu F1 ujawnił, że rok temu odezwał się do niego Mick Schumacher, syn Michaela. Samemu Jordanowi odmówiono spotkania z siedmiokrotnym mistrzem świata. Rodzina konsekwentnie trzyma się zasady, że wstęp do niego mają jedynie najbliżsi. Wyjątek zrobiono m.in. dla Jeana Todta, byłego szefa zespołu Ferrari, a do niedawna szefa Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA).

To właśnie w zespole Jordana w 1991 r. Michael Schumacher zadebiutował w Formule 1. Występował w niej przez kolejne 21 lat (z trzyletnią przerwą w latach 2007-2009) i siedem razy zdobywał mistrzowski tytuł.

— Moja miłość do niego będzie trwała, dopóki będę na tym świecie — stwierdził. Wyraził także współczucie ze względu na sytuację Micka. — To musi być trudne wiedzieć, że twój ojciec nie może być częścią rodziny. Jest, ale jakby go nie było. Bardzo mnie to dotknęło, ponieważ mam wspaniałe wspomnienia z Michaelem. Zrobiłem wszystko, by dać mu szansę w debiucie w Spa — powiedział Eddie Jordan.

Jak sam ujawnił, skontaktował się z żoną Michaela, Corinną. — Odezwałem się do niej, bo uznałem to za stosowne. Odpowiedź była odmowna. Żadnych wizyt poza najbliższą rodziną. Ale później odezwał się do mnie Mick, jego syn. Było mi niezwykle miło — powiedział w rozmowie z „Irish Daily Mirror”.

Michael Schumacher w grudniu 2013 r. doznał groźnego urazu głowy w Alpach. Przez kilka miesięcy pozostawał w śpiączce, a po przebudzeniu i wyjściu ze szpitala trwa jego rehabilitacja w domu. Od tej pory stan jego zdrowia owiany jest tajemnicą. Wiadomo jedynie, że ma problemy z komunikowaniem się, a jeden z jego adwokatów przekazał sądowi, że jego klient „nie może chodzić”.