Jastrzębski Węgiel wygrał z Projektem Warszawa 3:0 w trzecim ćwierćfinale Tauron Pucharu Polski siatkarzy. Mistrzowie Polski awansowali do turnieju Final Four, który zostanie rozegrany w najbliższy weekend we Wrocławiu. W półfinale zmierzą się z Asseco Resovią.

Premierowa partia miała wyrównany przebieg. Na przestrzeni seta minimalną przewagę mieli jastrzębianie, ale rywale nie pozwalali im odskoczyć. Losy tej części meczu rozstrzygnęły trzy akcje od stanu 22:22. Skuteczny atak Jana Hadravy, blok Łukasza Wiśniewskiego i przejście linii środkowej przez rywali dały gospodarzom kluczowe punkty (25:22).

Druga odsłona to efektowne otwarcie gości (1:6), po którym jednak jastrzębianie błyskawicznie odrobili straty (9:9). W środkowej części seta przewagę uzyskali jastrzębianie, ale przyjezdni nie rezygnowali. Jeszcze w końcówce mieli punktowy kontakt, gdy po asie serwisowym Dusana Petkovicia było 21:20. I tym razem jednak siatkarze Jastrzębskiego Węgla popisali się punktową serią w końcówce. Tomasz Fornal i Hadrava popisali się skutecznymi atakami; Gladyr zatrzymał rywali blokiem, a w kolejnej akcji zamknął seta uderzeniem ze środka (25:20).

Seta numer trzy udanie rozpoczęli jastrzębianie (5:1). Rywale zerwali się do walki, złapali punktowy kontakt (12:11). W kokońcówce znów dominowali gospodarze, którzy tym razem szybciej uzyskali znaczącą przewagę. Trevor Clevenot wywalczył piłkę meczową (24:17), a brakujący punkt dała jastrzębianom zepsuta zagrywka rywali (25:18).