Jagoda Gruszczyńska oraz Aleksandra Wachowicz to utalentowane polskie zawodniczki, które zyskały uznanie w turnieju Beach Pro Tour w Warszawie. Obie panie pokazały swoje umiejętności, awansując do półfinałów. W pierwszym meczu 1/8 finału zwyciężyły nad swoimi rodaczkami, Katarzyną Kociołek i Martą Łodej, wynikiem 2:0 (22:20, 21:12). Następnie, w ćwierćfinale, bezlitośnie wyeliminowały inny polski duet, Małgorzatę Ciężkowską i Urszulę Łunio, wygrywając 2:0 (21:16, 21:14).

Ich kolejnymi przeciwniczkami w półfinale będą norweskie zawodniczki, Sunniva Helland-Hansen i Emilie Olimstad. Ten interesujący pojedynek odbędzie się o godzinie 10.30 w niedzielę. Gruszczyńska i Wachowicz będą miały szansę wykazać się swoimi umiejętnościami w tym zaciętym meczu.

Nie tylko panie wyróżniły się w tym turnieju. Jędrzej Brożyniak oraz Piotr Janiak reprezentują Polskę w rywalizacji mężczyzn. Dzięki doskonałemu występowi w grupie B, gdzie wygrali wszystkie spotkania, mieli pewny awans do ćwierćfinału. Tam stanęli twarzą w twarz z Szwajcarami Immanuelem Zurcherem i Jonathanem Jordanem. Mecz ten był prawdziwym widowiskiem trwającym aż trzy sety. Ostatecznie Polacy zwyciężyli wynikiem 2:1 (21:18, 18:21, 15:13).

Następnie Brożyniak i Janiak zdobyli przepustkę do finału, gdzie zmierzą się z litewską drużyną w osobach Artura Vasiljeva i Roberta Juchnevica. To obiecywany emocjonujący pojedynek, który odbędzie się o godzinie 11.30 w niedzielę.

Niestety, nie wszystkie polskie drużyny osiągnęły sukces w turnieju. W 1/8 finału dwie pozostałe pary z Polski, Maciej Kałuża i Filip Brandt, a także Filip Lejawa i Szymon Beta, musiały pożegnać się z rywalizacją. Pierwsi przegrali z Brazylijczykami, Adelmo i Mateusem de Paula Dutrą, wynikiem 0:2 (15:21, 18:21). Natomiast Lejawa i Beta przegrali z Łotyszami, Oliversem Bulgacsem i Edgarsem Tocsem, wynikiem 0:2 (10:21, 13:21).

Warto dodać, że transmisja z finałowych spotkań turnieju Beach Pro Tour Futures będzie przeprowadzona przez Polsat Sport News, co zapewni fanom siatkówki plażowej emocjonujący widok finałowych starć na żywo.