Benjamin Verbić został piłkarzem Legii Warszawa. Zawodnik Dynama Kijów pod koniec lutego został ewakuowany z Ukrainy razem z Tomaszem Kędziorą.

Należy zaznaczyć, że przez wojnę za naszą wschodnią granicą kontrakty piłkarzy grających w ukraińskich klubach zostały „zamrożone”. Zatem chociaż umowa Verbicia z Dynamem ma obowiązywać do końca 2022 roku, to reprezentant Słowenii może na moment związać się z inną drużyną.

– Jestem bardzo zadowolony, że podpisałem kontrakt z Legią Warszawa. Legia to wielki klub z wspaniałą historią, to najlepszy klub w Polsce. Mam nadzieję, że do końca sezonu pomogę zespołowi wygrać puchar i grać najlepiej jak potrafię w lidze – powiedział Verbić cytowany przez oficjalną stronę Legii.

Verbić od stycznia 2018 roku jest związany z Dynamem Kijów. W ukraińskim zespole wystąpił w 119 meczach, w których zdobył 37 bramek i zaliczył 12 asyst. Przez agresję Rosji na Ukrainę musiał uciekać z kraju. Polski Związek Piłki Nożnej ewakuował Słoweńca z Kijowa razem z Tomaszem Kędziorą.