Kamil Majchrzak miał dwie piłki meczowe, ale jednak przegrał ze Szwajcarem Markiem-Andreą Hueslerem 7:6 (7-4), 6:7 (6-8), 3:6 w ćwierćfinale tenisowego turnieju ATP na twardych kortach w Sofii (pula nagród: 534,6 tys. euro).

Zajmujący 119. miejsce w światowym rankingu Majchrzak i 95. w tym zestawieniu Huesler rywalizowali ze sobą po raz pierwszy. Polak przez większość spotkania prezentował większy wachlarz zagrań, zdobywając m.in. kilka ważnych punktów po „skrótach”, jednak Szwajcar znakomicie serwował. Dowodzi tego statystyka asów: 26-11 na korzyść 26-letniego tenisisty z Zurychu.

Przez cały mecz Szwajcar dał się przełamać tylko raz – w pierwszym secie, w którym o zwycięstwie Majchrzaka i tak zdecydował tie-break. W drugiej partii Polak miał w tie-breaku dwie piłki meczowe, ale rywal rozstrzygnął na swoją korzyść cztery kolejne punkty i wyrównał stan rywalizacji.

W sobotę w półfinale gry podwójnej wystąpią Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys, a ich rywalami będą rozstawieni z numerem drugim Brazylijczyk Rafael Matos i Hiszpan David Vega Hernandez. W finale już czekają Niemcy Fabian Fallert i Oscar Otte. Drugi z nich w singlu rozstawiony był z numerem ósmym i odpadł w 1/8 finału po porażce z Majchrzakiem.