Wciąż nie jest jasne, czy Nikola Grbić będzie w przyszłym sezonie trenerem siatkarzy Perugii. Jeśli selekcjoner reprezentacji Polski zakończy pracę we włoskim klubie, jego następcą może zostać Gheorghe Cretu, aktualny szkoleniowiec Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

O możliwym odejściu Grbicia z Perugii donosi piątkowe wydanie gazety Corriere dell’Umbria. O tym, że Serb może pożegnać się z pracą we włoskim potentacie, tamtejsze media informowały już kilka dni temu. Tym razem te doniesienia potwierdzają lokalni dziennikarze, którzy podali również nazwisko ewentualnego następcy Grbicia.

Ich zdaniem miejsce Grbicia w Perugii może zająć Cretu. Rumun, mimo zdobycia mistrzostwa Polski i dojścia do finału Ligi Mistrzów, w przyszłym sezonie nie będzie pracował w Kędzierzynie-Koźlu. Trener odrzucił ofertę między innymi rosyjskiego Biełogorje Biełgorod. Co ciekawe Cretu zastąpił Grbicia właśnie w ekipie ZAKSY, z której Serb odszedł do Perugii. Czy historia powtórzy się również w przypadku włoskiego klubu?